01.12.2023 - Nöbetçi Noter Sorgulama

Dikkat Nöbetçi Noter Uygulaması Sonlandırıldı!

  • Haberler
  • 17 Mart 2020
  • Dikkat Nöbetçi Noter Uygulaması Sonlandırıldı! için yorumlar kapalı
  • 15 KEZ OKUNDU
Dikkat Nöbetçi Noter Uygulaması Sonlandırıldı!

Adalet Bakanlığı Açıkladı: Korana Virüsü Tedbirleri Kapsamında Nöbetçi Noter Uygulaması Sonlandırıldı! Türkiye Noterler Birliği ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan anlaşma gereği nöbetçi noter uygulaması başlatılmış, belirli noterler Cumartesi ve Pazar günü saat 10:00 ile 16:00 arasında hizmet vermeye başlamıştı. Korana virüsü nedeni ile alınan tedbirler kapsamında hafta sonu açık olan noterler uygulamasına ara verildiği duyuruldu. Nöbetçi noterler kapandı! Detaylar haberimizde..

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yapmış olduğu açıklama ile Bakanlık olarak Korana virüsü nedeni ile almış oldukları tedbirleri açıkladı. 

NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI YENİ BİR DUYURUYA KADAR ERTELENDİ! 

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corana Virüs salgını Türkiye’de de yayılmaya devam ediyor.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama ile dün itibari ile Türkiye’de toplam Korana virüs vaka sayısı 47 olarak duyuruldu. 

Virüsün yayılımını engellemek adına alınan önlemleri bakanlıklar tek tek açıklamaya devam ederken dünde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Covid-19 salgını için alınacak önlemleri açıkladı. Açıklanan önlemler ile mahkumlar ve mahkum yakınları tarafından beklenen af müjdesi gelmezken nöbetçi noter uygulaması için ise sonlandırılma kararı geldi. Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği arasında imzalanan sözleşme kapsamında Cumartesi ve Pazar günü nöbetçi noter uygulaması başlatılmış, Cumartesi ve Pazar günü belirli noterlerin saat 10:00 ile 16:00 arasında hizmet vermesine karar verilmişti. Verilen kararın ardından vatandaşlar hafta sonu açık noterler üzerinden resmi işlemlerini gerçekleştirme imkanı elde etmiş, özellikle de çalışanlar için uygulama büyük fırsat sunmuş ve yoğun ilgi görmüştü. Bakan Gül tarafından yapılan son dakika açıklaması ile yeni bir açıklama yapılana kadar nöbetçi noter uygulamasına ara verildiği duyuruldu.