26.02.2024 - Nöbetçi Noter Sorgulama

Nöbetçi Noter Uygulaması Başladı

Nöbetçi Noter Uygulaması Başladı

Nöbetçi noterler nerede, ücretleri ne kadar sorusu en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Vatandaşlar bugün uygulamaya geçilen Nöbetçi noter uygulamasına ilişkin son dakika ayrıntıları araştırmaya başladı. Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliğinin nöbetçi noterlik uygulamasına ilişkin çalışmalarını tamamlaması üzerine 2019 nöbetçi noter listesi araştırılmaya başlandı. Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde ülke genelinde cumartesi ve pazar günleri 09.00-17.00 saatleri arasında nöbetçi noterler hizmet verecekler. İlki bugn (6 Nisan Cumartesi) gerçekleştirilecek nöbetçi noterlik uygulaması kapsamında hafta sonları 2’si Anadolu, 2’si Avrupa yakasında olmak üzere İstanbul’da 4, Ankara ve İzmir’de 2’şer, diğer illerde de birer nöbetçi noter olacak. İşte merak edilen nöbetçi noter uygulaması detayları…

Nöbetçi noterler nerede, 2019 nöbetçi noter listesine vatandaşlar nereden ulaşacaklarını merak ediyorlar. Bizde nöbetçi noterler uygulamasını sizler için araştırdık. Adalet Bakanlığı ile Türkiye Noterler Birliği’nin nöbetçi noterlik uygulamasına ilişkin çalışmalarını tamamlaması üzerine nöbetçi noter sistemi hayata geçirildi. Haftasonları 2’si Anadolu, 2’si Avrupa Yakası’nda İstanbul’da 4, Ankara ve İzmir’de 2’şer, diğer illerde ise birer noter nöbet tutacak.Uygulama kapsamında Ankara’da ilk nöbet hizmetini verecek noterler Ankara 40. Noteri ile Altındağ 7. Noteri olarak açıklandı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de Ankara 40. Noter’de bugün işlem yapacak. Nöbetçi noterler cumartesi ve pazar günleri 09.00-17.00 saatlerinde hizmet verecek. Nöbetçi noterler hakkında detaylı bilgi haberimizin içerisinde yer alıyor.

NÖBETÇİ NOTERLER NEREDE?

Nöbetçi noterler uygulaması kapsamında hafta sonları 2’si Anadolu, 2’si Avrupa yakasında olmak üzere İstanbul’da toplam 4, Ankara ve İzmir’de 2, diğer illerde de birer noter noter nöbetçi olarak hizmet verecek.

2019 NÖBETÇİ NOTER LİSTESİ:

Nöbetçi noterler listesine, Türkiye Noterler Birliği, internet üzerinden ulaşılabiliyor. Uygulama kapsamında Ankara’da ilk nöbet hizmetini verecek noterler Ankara 40. Noteri ile Altındağ 7. Noteri olacak. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de Ankara 40. Noterde bugün işlem yapacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ